Předposlední kolo soutěže pro dorostenky

27.02.2023

V neděli dorostenky navštívily Chýnov. Utkaly se s Dačicemi a Pískem. Oba zápasy dopadly podle tabulkových předpokladů. Předposlední Dačice porazily 7:2 a na 4. Písek, na který momentálně ztrácíme 15 bodů, nestačily a prohrály 2:5.

V prvním utkání s Dačicemi, které jako obvykle probíhalo ve velmi pomalém tempu jsme v prvních deseti minutách vsítili 4 góly a dostali se do vedení. Na konci první třetiny se ještě Dačicím zadařilo snížit na 4:1. Pak probíhala bezgólová druhá třetina. V poslední třetině se nám podařilo přidat 3 góly. Z konce Dačice znovu snížily. Výsledek to však neovlivnilo a zápas skončil vítězstvím 7:2.

V druhém zápase proti Písku jsme měli ambice obrat favorita o body, podobně jako se nám naposledy podařilo proti Pelhřimovu. Ve 4. minutě se Petře Bendové podařilo otevřít gólové konto zápasu a dostali jsme se tak do vedení. Písek však za 2 minuty odpověděl dvěma rychlými góly a bylo zápas se otočil. Byli jsme pod velkým tlakem a soupeř nám díky aktivnímu napadání nedal žádný prostor pro tvoření hry. Vyústilo to v další 2 branky v závěru první třetiny a Písek se dostal do třígólového trháku. Druhá třetina přinesla další branku Písku. V té poslední se nám pouze podařilo korigovat skóre na konečných 2:5.

V obou zápasech nám dle mého názoru chyběla bojovnost a koncentrovanost, která pak vedla ke zbytečným chybám. Chtěl bych však holkám poděkovat, že oba zápasy zvládly i přes nízkou účast 8+1.

Za dva týdny nás čekají poslední dva zápasy sezóny v Třebíči proti domácím Snipers a SK Jihlava. Výhrami se holkám může podařit přehoupnout přes SK, a dostat se tak na 5. místo. Budeme rádi, pokud náš tým dorazíte podpořit :).