Zhodnocení sezóny 2023/24 mužů

25.03.2024

V sobotu 23. března 2024 odehráli naši muži poslední dvě kola Regionální ligy mužů skupiny 5 - Vysočina a rozloučili se tak se současnou sezónou. Přečtěte si, jak celou sezónu hodnotí hrající trenér Jiří Šenkýř: 

,,Po loňském postupu z krajské Ligy Vysočiny se výrazně změnilo fungování týmu s cílem hrát opět o nejvyšší příčky v soutěži. Sezónu muži začali 2. června 2 společnými a 1 individuálním tréninkem týdně. Letní příprava probíhala v takto nastaveném režimu kontinuálně celé léto a byla zpestřena dvěma letními turnaji Brno Open Game a Hornet's cup, kterých se zúčastnila většina členů z kádru v celkovém počtu 16 hráčů a 2 brankářů. Letní příprava byla zakončena účastí v Poháru Českého florbalu, kde naši muži předváděli slušné výkony, avšak už zde se začala objevovat naše největší slabina – střílení branek. Díky tomu jsme vypadli po výsledku 1:5 už ve 2. kole soutěže s pozdějším účastníkem semifinále Národní ligy, Atlasem Blansko.

Regulérní sezóna začala domácím turnajem v Třešti, kde jsme získali 2 body za výhru po nájezdech se Sabots Jihlava a skončili bez bodu s prohrou 1:2 s Bystřicí nad Pernštejnem, i když jsme soupeře prakticky nepouštěli na svoji polovinu, své šance jsme neproměnili. Góly jsme dávali sporadicky i na druhém turnaji v Třebíči v duelech s domácími a Světlou n. S. Alespoň dostatečně jsme už začali šance proměňovat v následujících 2 turnajích v Třešti v zápasech s Okříšky, Žďárem B, Jihlavou B a v odvetě s Bystřicí. V těchto zápasech jsme získali plný počet bodů s celkovým skóre 32:10. 

Dobře rozjetá sezóna se začala vyvíjet v náš neprospěch na předvánočním turnaji v Novém Městě n. M., kde jsme byli horší než Pelhřimov B a na stejné úrovni s trápícími se domácími (výsledky 3:7 a 6:5 po nájezdech). Po Novém roce nás čekal další výlet na sever do Bystřice n. P., kde jsme prohráli oba zápasy s Novým Městem i dobře rozehraný zápas se Sabots Jihlava. Během ledna a února se tým dostal do krize a nezískali jsme body ani na dalším turnaji ve Světlé, kde jsme opět ztratili dobře rozehraný zápas se Žďárem a prohráli s neoblíbenými domácími. Krizi jsme překonali na dalším turnaji ve Žďáru, kde jsme sice prvně prohráli s Třebíčí B, ale potom si spravili chuť na Jihlavě B. Na posledním turnaji v Jihlavě jsme porazili oslabený Pelhřimov B a následně schytali ostudnou porážku s Okříšky, od kterých jsme dostali 14 gólů. Dosud nejvyšší počet obdržených gólů v sezóně za zápas jsme přitom měli 7.

Sezónu jsme ukončili na konečném 6. místě z 10 účastníků s celkovým skóre 97:91. Na nováčka soutěže slušný výsledek, ale vzhledem k vynaloženému úsilí jsme si přáli být alespoň o 2 místa v tabulce výše. Za výkony se ovšem stydět nemusíme, kdy jsme se na rozdíl od mnoha soupeřů snažili hrát kombinační florbal tak, aby nás bavil. Náš největší problém spočíval při útočení v nebezpečnosti v poslední třetině hřiště a při bránění obsazování soupeře a důraz na vlastní polovině. Tato soutěž je hlavně o osobních soubojích a nahazování míčků, což našemu mladému týmu nesvědčí.

Za celou sezónu bych chtěl všem, kteří se zapojili, nebo nás sledovali, poděkovat. Teď je čas na odpočinek od florbalu a relax během začínajícího jara. Přeji si, abychom se v přípravě na další sezónu sešli v maximální možné podobě současného kádru. Pánové, bylo mi ctí!

Trenér mužů SK JeMoBu, Jiří Šenkýř"

© 2023 SK JeMoBu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!